Poraz „Jadrana“ od „Crvene zvezde“

Vaterpolisti „Jadrana“ poraženi su sinoć u Beogradu u drugoj utakmici pretposlednjeg turnira Regionalne lige od „Crvene zvezde“ 14:12 (5:4, 4:3, 4:2 1:3).

„Crvena zvezda”,  predvođena Novljaninom  Gavrilom Subotićem, od početka je kontrolisala tok utakmice, stekla prednost od dva gola i čuvala je, iako je ekipa sa Škvera u nekoliko navrata prišla na minus jedan.

Nakon neizvijesne dvije četvrtine (9:7) očekivala se velika borba i u nastavku susreta, ali su igrači „Zvezde” kaznili seriju grešaka vaterpolista „Jadrana”, poveli 13:8, nakon treće dionice 13:9, a izabranici trenera Petra Radanovića su u poslednjih osam minuta smanjili prednost Beograđana, ne uspjevši da preokrenu rezultat .

Golove za „Jadran“ postigli su: Strahinja Gojković, Ivan Nagaev, Danilo Radović i Uroš Vučurović po dva, Dmitri Holod, Lazar Vukićević, Martin Gardašević i Vasilije Radović po jedan.

Strijelci za „Crvenu Zvezdu”: Gavril Subotić i Marko Radović po četiri, Miloš Vukićević dva, Vuk Milojević, Lukaš Seman, Relja Danković i Nikola Bursać po jedan.

Poslije ove utakmice na bazenu  “11. april” u Beogradu ni „Zvezda” ni „Jadran” (HN) nemaju šanse da se bore za prvo mjestu u ovogdišnjem izdanju Premier regionalne lige.

Tabela: „Jug” 11 bodova (pet utakmica), „Novi Beograd” devet (tri), „Jadran” Split osam (četiri), „Crvena zvezda” tri (četiri), „Jadran” Herceg Novi dva (šest odigranih utakmica).

Danas „Crvena Zvezda” igra protiv splitskog “Jadrana”, dok “Jadran” (HN) čeka poslednji turnir Regionalne lige u Splitu, od 12. do 14 aprila.