Plivači Jadrana odlični na mitingu u Sarajevu

Mladi plivači PVK Jadrana Daniel Adrović, Tara Petrovići Bojana Jovanović kao i mješovita ekipa štafete koju su činili Andrija Pop, Marija Terzić, Mina Cvijetičanin i Daniel Adrović, osvojili su zlatne medalje na 7. Međunarodnom plivačkom mitingu „Šarks kup 2022“ održanom u Sarajevu. Novljani su osvojili ukupno 10 zlatnih medalja, 11, srebrnih i osam bronzanih.

Adrović (13 godina) je svojoj ekipi donio četiri zlatne medalje u disciplinama 50 i 100 metara slobodno, 50 metara delfin i 100 metara mješovito, Tara Petrović (9 godina) takođe četiri plivajući 50 metara slobodno, 50 metara leđno, 50 metara delfin i 100 metara mješovito, dok je Bojana Jovanović (9 godina) osvojila jednu zlatnu medalju u kategoriji 100 metara slobodno. Dvije srebrne medalje osvojili su Andrija Pop (13 godina) i Andrija Subotić (11 godina), Petar Njegovac (8 godina), Nikolija Ožegović (6 godina). Mina Cvijetičanin (13 godina) osvojila je četiri srebrne medalje, a Vedrana Kovačević (12 godina) jednu.

Od osam bronzanih medalja koje su Novljani osvojili u Sarajevu po jedna je pripala trinaestogodišnjacima Aleksi Vlaoviću i Andriji Popu, četiri Bojani Jovanović i po jedna Tari Petrović i Mini Cvijetičanin.

Nezvanični rekord Crne Gore u disciplini 50m prsno za djevojčice do 12 godina, oborila je Vedrana Kovačević sa vremenom 38:40.

Andrija Pop, Marija Terzić, Mina Cvijetičanin i Daniel Adrović osvojili su zlato u disciplini štafeta mješano 50m slobodnim stilom sa vremenom 1:57.95.

Takmičenje u Sarajevu okupilo je 460 takmičara uzrasta od 6 do 13 godina, iz 26 klubova iz BiH, Crne Gore i Albanije Organizator je Plivački klub „Sharks“ iz Sarajeva, uz suorganizaciju JP „Olimpijski bazen Otoka“.