Panter iz Nikšića šampion Mini basket lige

U organizaciji košarkaškog kluba Galeb iz Herceg Novog, u Igalu je održan završni košarkaški turnir Mini basket lige, za uzrast dječaka do 11 godina. Na turniru su učestvovale četiri ekipe, a najviše su prikazali mladi košarkaši nikšićkog Pantera, koji su osvojili prvo mjesto.

Nikšićani su najprije u polufinalu savladali Košarkaški klub As iz Herceg Novog rezultatom 38:25, da bi u finalu savladali još jednu novsku ekipu KK Galeb, rezultatom 45:32 i zasluženo u Nikšić nose pehar namjenjen šampionu Crne Gore. Mladi košarkaši Galeba su prethodno u polufinalu savladali Nikšić 36:32.

Trener Pantera Tomislav Jovović je kazao da je ekipa pokazala karakter.

-Tokom sezone, na sva tri turnira bili smo bez poraza i smatram da smo zasluženo osvojili pehar, riječi su Jovovića trenera ekipe Panter, u čijim redovima su se posebno istakli Aleksandar Đurović i Vasilije Kostić – kazao je on.

U borbi za treće mjesto Nikšić je savladao As rezultatom 36:32.

Košarkaški savez Crne Gore je svim učesnicima finalnog turnira podjelio medalje, koje je takmičarima uručila komesarka Mini basket lige Maja Milutinović.

Tokom ovogodišnjeg takmičenja Mini basket lige, igrana su tri turnira, u Tuzima, Igalu i Kotoru i četiri najbolje ekipe, od devet, je ostvarilo plasman na završni turnir.

-Svaka ekipa ima potencijala, očigledan je kontinuiran rad sa djecom i na trenerima ekipa je da tako i nastave. Iako je Mini basket liga odličan potez Košarkaškog saveza, potrebno je animirati veći broj ekipa širom Crne Gore, što bi omogućilo odigravanje većeg broja turnira i utakmica u ovom uzrastu – smatra Jovović.

Tabela Mini basket lige: KK Panter Nikšić, Galeb Herceg Novi, Nikšić, As Herceg Novi.