Osam takmičara Slađana Mikulića iz tri njegova kluba u Zenici osvojili medalje

Na tradicionalnom karate turniru “Perfekt Open Zenica 2023” hercegnovski trener i selektor kadetskih reprezentativnih selekcija Crne Gore Slađan Mikulić, vjerovatno je postigao jedinstveni rekord. Svi takmičari iz njegova tri kluba osvojili su medalje.

Sa matičnim klubom Bijela, Mikulić je osvojio šest medalja. Zlatne medalje u gradu čelika u BiH su osvojili kadet Nenad Đuričić u kategoriji do 70kg, Stefan Koprivica za uzrast do 10 godina u kategoriji do 35 kg i Petar Mikulić za uzrast od 8 do 9 godina u kategoriji do 30kg. Bronzane medalje osvojili su Vuk Cimbaljević za uzrast do 13 godina u kategoriji do 55kg, Stefan Koprivica za uzrast do 11 godina i Petar Mikulić za uzrast do 10 godina u kategoriji do 30kg.

Slađan Mikulić je prošle godine u Igalu osnovao karate klub Tempo, čiji je takmičar Bogoslav Katić, sa kojim su ovog ljeta radili Nemanja Mikulić i Dušan Todorović, u Zenici osvojio svoju prvu medalju srebro za drugo mjesto.

Mikulićeva tri takmičara iz KK Kotor u vitrine kluba donijeli su tri medalje. Odličan uspjeh vrijednog karate radnika u konkurenciji 718 takmičara iz više zemalja regiona.