ODBOJKA: ODLIČNA NOVSKA KONEKCIJA ZA PRVU LIGU

U Budvi je proteklog vikenda utakmicama poslednjeg 12. kola, završen ligaški dio takmičenja u Drugoj ligi za žene. Odbojkašice Herceg Novog su u E grupi sa maksimalnim rezultatom 3:0 pobjedili domaćina i drugi tim Gimazijalac iz Kotora. Ekipa Sanje Jovović je bez izgubljenog seta osvojila 36 bodova i prvo mjesto. Budva je druga sa 13, Gimnazijalac Dva je sakupio pet bodova.

Prvo mjesto u E grupi za Herceg Novi su osvojile Polina Liutikova, Merve Korkmaz, Ana Gavranović, Bojana Milićević, Marina Jovanović, Ivana Dragović, Matsumoto Piper, Lisete Leforge, Anastasija Bekhtereva, Iva Konjević, Jelena Kapor, Nina Petrović, Anđela Nikolić, Nikolina Mališić, Elena i Aleksandra Senić.

Posle pobjede u grupi izabranice Sanje Jovović očekuje nastavak kvalifikacija za plasman u Prvu ligu. Rivali će Novljankama biti: Budućnost volej (Nikšić), Gorštak (Kolašin), Mrkojevići iz istoimenog mjesta kod Ulcinja i Ivangrad iz Berana.

Kako je za naš portal kazala trener OK Herceg Novi Sanja Jovović, cilj je povratak u prvoligaško društvo.

-U ligaškom dijelu grupe nismo imale izgubljen set. Bilo bi lijepo da nastavimo sa dosadašnjim rezultatima, jer dugogodišnji rad i uložena sredstva pokazuju da smo zaslužile plasman u elitno društvo. Očekuju nas kvalifikacije, imamo iskusne igračice i kvalitet. Timska konekcija je najvažnija, a to je ono što je na najvećem nivou, rekla je Jovović.

Turnir za nastavak kvalifikacija biće odigran 12. marta.