NOVA POBJEDA OK ALBATROSA

Odbojkašice Albatrosa nakon sat i 35 minuta igre nadigrale su u Sportskom centru Igalo ekipu Rudara iz Pljevalja rezultatom 3:1, po setovima 25:27, 25:27, 26:24, 25:17 u 15. kolu Prve lige.

Ovom pobjedom, uz poraz Luke Bar od Galeba (3:1) izabranice Branke Obradović izbile su na drugo mjesto na tabeli.

Prvi set riješen je lako u korist domaćih, Novljanke su krenule maksimalno ozbiljno i bez većih poteškoća set završile rezultatom 25:17. Drugi set donio je izjednačenu borbu, a domaće odbojkašice nisu iskoristile čak dvije set lopte dok je gost iskoristio svoju prvu, a set je završen igrom na razliku 25:27 u korist gošći iz Pljevalja. Treći set počeo je sigurnom igrom gostiju koji je vodio sa 16:8 i čak 23:19, međutim kako to dolikuje pravim sportistima, odbojkašice Albatrosa smogle su snage i pobijedile igrom na razliku rezultatom 26:24. Četvrti set nije donio puno iznenađenja, jer je samopouzdanje iz trećeg seta bilo prisutno tokom cijelog seta. Identičan rezultat kao i u prvom setu u korist domaćina 25:17.

Pljevljanke su u završnici četvrtog seta ispale iz napadačkog ritma, dok su domaće odbojkašice bile sprmne u bloku i precizne sa linije devet metara.

Najefikasnija u pobjedničkoj ekipi bila je Anđela Kukobat sa 22, pratila je Aleksandra Šćekić sa 21 poenom. Ostale poene za Albatros upisale su: Milana Samardžić-Pecelj 16, Natalija Obradović 10, Taša Trajković 6, Jelena Bijelović 2  i Ilinka Samardžić–Pecelj jedan  poen. Ekipa Rudara imala je 17, Albatrosa 25 grešaka.

Plasman: Galeb 37, Albatros  34, Luka Bar 32,  Akademija 30, Jedinstvo 26,  Rudar 18, Morača 17,  Budućnost 12,  Gimnazijalac 11, Mediteran 2 boda.

U narednom, 16. kolu u subotu 11. marta Albatros gostuje Morači u Podgorici.