Никовић: У Јединици Хитне помоћи у Херцег Новом ангажован довољан број запослених

Рад јединице за Хитну медицинску помоћ у Херцег Новом организован је у двије смјене по 12 сати, а обављају га по један љекар у свакој, уз асистенцију довољног броја техничара, прича за РТХН директор Завода, Вук Никовић.

Како истиче, дезинфромација је да нема довољно љекара. Завод прати ситуацију, а разматра се и увођење екипе за брзи транспорт током љетње туристичке сезоне, коју би чинили техничар и возач. У претхондих 24 сата, Служба је у Херцег Новом прегледала 33 пацијента, уз шест кућних посјета.

Вук Никовић, директор Завода за хитну медицинску помоћ

– На дневном нивоу, посебно током љетње сезоне, пратимо пораст или пад броја прегледа, како бисмо, уколико дође до пораста, адекватно реаговали, а грађани и туристи добили одговарајућу услугу Хитне медицинске помоћи. Не бавимо се импровизацијама. Некада се дешавају ванредне ситуације, у њима се адекватно реагује, тако да, по мени, тренутно нема мјеста паници међу грађанима Херцег Новог – увјерава Никовић.

Завод за хитну медицинску помоћ, како наводи, има коректну сарадњу са менаџментом Дома здравља Херцег Нови, одакле могу очекивати подршку у случају непредвиђене ситуације.

Никовић објашњава да проблем недостатка љекара не мучи само Црну Гору, већ да се са њиме суочава све већи број земаља Европске уније.

 – Тај проблем настојимо да превазилазимо тако што на дневном нивоу пратимо прилив пацијената у јединицама и на основу тога, уколико прилив у току 24 сата буде повећан, наравно да ћемо реаговати. За сада не видим проблем, имамо прилив од 33 прегледа за 24 сата и шест кућних посјета – појаснио је он.

Никовић сматра да ће Завод на прави начин одговорити на све захтјевне ситуације љетње туристичке сезоне.

– Љетња сезона је специфична, акциденталне ситуације дешавају се на плажама и у води. Свако купалиште покривено је спасиоцима, али наше екипе, као и прошле године на адекватан начин реагују – казао је Никовић.

Преко Општне болнице Котор, која управља болницом у Мељинама, за љекаре у јединици Хитне помоћи у Херцег Новом обезбјеђени су одређени смјештајни капацитети, па уколико буде потребе за ангажовањем већег броја љекара, они ће имати обезбјеђен смјештај. За повећање броја љекара биће обезбјеђена и прерасподјела ресурса и кадра, закључио је Никовић.

3 COMMENTS

  1. Normalno kada na poziv hitnoj za nepokretnog pacijenta njihov odgovor glasi „imamo mi ozbiljnijih pacijenata a ne da gubimo vrijeme na njega“.
    Za podrucije herceg novog potrebno ne da postoje minimum 3 ekipe u dnevnoj smijeni i 2 uvece.

  2. U utorak (4. jula) oko 23h bio je zastoj na magistrali kod Crvenog krsta (!!!) – na asfaltu je ležao srušeni motorcikl, kraj njega sanitetska kola i policajci…
    Svakodnevno slušam i gledam kako motorcikli grme od Autobuske stanice prema MUPu i Domu zdravlja i pretiču po punoj crti…
    Nisam primijetio da se Saobraćajna policija puno angažuje oko agresivne vožnje motorciklista osim kada dođe do saobraćajke i pada vozača, pa dođu na uviđaj.
    Crna Gora postaje sve omiljenija kod stranih motorciklista koji obožavaju krivudave ceste i divne panorame. Oni voze umjerenim i propisanim tempom i vrlo često su u kolonama.
    Umjereni tempo nije karakteristika vozača motorcikala u CG. Oni hoće i brzinom i grmljavinom motora pokazati selu šta posjeduju.
    Svojevrstan alibi im je njihova božična/novogodišnja donacija Domu za djecu u Bijeloj koju uvijek medijski pozitivno za sebe iskoriste za promociju njihovih čeličnih konja…
    Radovi na renoviranju stepeništa Elize Duković Lombardić (ranije Risanska ulica) su zbog turističke sezone obustavljeni. Veoma problematični su neobrađeni šahtovi koji su velika opasnost po mraku jer na dijelu od magistrale do prve stambene zgrade noćno osvijetljenje ne funkcioniše.
    Hitna pomoć u Herceg Novom bi imala manje opterećenja kada bi se ovakve stvari u gradu iole držale pod kontrolom. I dalje vlada stupidna balkanska krilatica: „Ljudi sami trebaju da paze“…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here