NEVRIJEME PREKINULO BOKELJSKI DERBI

Bokeljski derbi Igalo – Arsenal (Tivat) koji je igran na Solilima, prekinut je zbog kiše u 83. minutu pri rezultatu 0:0. Glavni sudija Đorđije Ćalić je poslije konsulatacije sa kapitenima Milom Đurkovićem i Ćetkom Manojlovićem, te sa delegatom Sabahudinom Bektom iz Pljevalja, donio odluku da se preostalih sedam minuta regularnog djela ne igraju.

U prvom poluvremenu, po suvom terenu, lakšu incijativu imao je Arsenal. Par šansi stvorili su domaći fudbaleri, gdje  je ton igri pružao Bojan Bigović, ali sa slabom završnicom. U 38. minutu, Kopitović je poslije šuta glavom primorao golmana Danila Nikčevića da spasi mrežu. U 41. minutu ispred Andrije Krivokapića gol je spasio David Bjelica, a minut kasnije ispred istog igrača, kapiten Milo Đuroković loptu šalje u korner i čuva mrežu Igala.

U nastavku utakmice fudbaleri Igala imaju više od igre, a stotinjak navijača pozdravilo je šut Nemanje Vlahovića, koji je bio neprecizan i završio iznad prečke gola Arsenala. Od 65. minute početak kiše je nagovjestio da više nema igre. Igrači su sve teže kontrolisali loptu i pojačali odbranu, kako ne bi došlo do greške i gola u sopstvenoj mreži.

Ipak, nije bilo mogućnosti da se utakmica završi. Poslednju riječ će dati takmičarski ogran, a kako je odigrano 75. minuta, za očekivati je da se registuje rezultatom u trenutku prekida.

Ostali rezultati 12. kola: Bokelj-Kom 1:2, Grbalj-Cetinje 1:0, Jedinstvo-Berane 3:0. Sutra igraju Mladost DG-OFK Titograd.

Plasman: Jedinstvo 27, Bokelj i Arsenal po 23, Mladost 18, Kom i Berane po 16, Igalo 14, Cetinje 13, Grbalj 9 i OFK Titograd 4 boda.

U 13. kolu, 31. oktobr, igraju: Kom-Igalo, Arsenal-OFK Titograd, Grbalj-Mladost DG, Berane-Bokelj.