На Свјетском првенству за младе ватерполисти Црне Горе у полуфиналу

(Фото: worldaquatics.com)

Млада ватерполо репрезентација Црне Горе у четвртфиналу Свјетског првенства у Буенос Аиресу савладала је Хрватску 14:9 (2:3, 4:2, 3:2, 5:2) и бориће се против селекције Србије за пласман у финале.

Лош је био почетак сусрета са Хрватском, која је повела 3:0. У првој четвртини  репрезентација Црне Горе је смањила на 3:2. Затим Хрвати воде са 4:2, али Црна Гора изједначава на 4:4

Посљедње водство ривала је било 5:4, средином друге четвртине. Изједначио је Самарџић, стигли су голови са два метра центара Рогановића и Петровића и та серија (9:7) била је наговјештај важне побједе.

У трећој четвртини услиједило је  резултатско ‘одљепљивање’ на 11:8. Посао до циља репрезентацији Црне Горе олакшала је чињеница да су Хрвати, због бруталног прекршаја Виктора Тончинића, 4 минута имали играча мање и досуђен петерац, који је репрезентација Црне Горе искористила за предност од 12:8 и побједу.

Стријелци за Црну Гору били су: Срђан Јановић четири поготка, три је постигао Самарџић, а два Ступар, по гол су дали Гојковић, Рогановић, Петровић, Перов и Морачанин. Голман Пејовић је имао  седам одбрана, а велики допринос, посебно у дефанзиви имали су и остали репрезентативци, Матијашевић, Милинић и Ђорђе Пејовић.

У осталим мечевима четвртфинала резултати су: Србија-Шпанија 17:16, Мађарска-Грчка 13:12 и Италија-САД 14:10.

Вечерас у поноћ у полуфиналу репрезентација Црне Горе игра са Србијом, што је  прилика за реванш за пораз на петерце у групи. У другом полуфиналу играју Мађарска-Италија.