Na Svjetskom prvenstvu za mlade vaterpolisti Crne Gore u polufinalu

(Фото: worldaquatics.com)

Mlada vaterpolo reprezentacija Crne Gore u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Buenos Airesu savladala je Hrvatsku 14:9 (2:3, 4:2, 3:2, 5:2) i boriće se protiv selekcije Srbije za plasman u finale.

Loš je bio početak susreta sa Hrvatskom, koja je povela 3:0. U prvoj četvrtini  reprezentacija Crne Gore je smanjila na 3:2. Zatim Hrvati vode sa 4:2, ali Crna Gora izjednačava na 4:4

Posljednje vodstvo rivala je bilo 5:4, sredinom druge četvrtine. Izjednačio je Samardžić, stigli su golovi sa dva metra centara Roganovića i Petrovića i ta serija (9:7) bila je nagovještaj važne pobjede.

U trećoj četvrtini uslijedilo je  rezultatsko ‘odljepljivanje’ na 11:8. Posao do cilja reprezentaciji Crne Gore olakšala je činjenica da su Hrvati, zbog brutalnog prekršaja Viktora Tončinića, 4 minuta imali igrača manje i dosuđen peterac, koji je reprezentacija Crne Gore iskoristila za prednost od 12:8 i pobjedu.

Strijelci za Crnu Goru bili su: Srđan Janović četiri pogotka, tri je postigao Samardžić, a dva Stupar, po gol su dali Gojković, Roganović, Petrović, Perov i Moračanin. Golman Pejović je imao  sedam odbrana, a veliki doprinos, posebno u defanzivi imali su i ostali reprezentativci, Matijašević, Milinić i Đorđe Pejović.

U ostalim mečevima četvrtfinala rezultati su: Srbija-Španija 17:16, Mađarska-Grčka 13:12 i Italija-SAD 14:10.

Večeras u ponoć u polufinalu reprezentacija Crne Gore igra sa Srbijom, što je  prilika za revanš za poraz na peterce u grupi. U drugom polufinalu igraju Mađarska-Italija.