MLAĐE KATEGORIJE: POBJEDA, REMI I PORAZ JADRANA

U 9. kolu prvenstva Crne Gore za mlade, vaterpolisti Jadrana   imali su tri utakmice sa vršnjacima iz VK Budućnost iz Podgorice i postigli jednu pobjedu, jedan nerješen rezultat i jedan poraz.

Kadeti Jadrana (igrači rođeni 2006. godine i mlađi), koje sa klupe vodi Milan Ćirović, postigli su visoku pobjedu 17:1 (6:1, 2:0, 5:0, 4:0).

Strijelci za Jadran su bili: Tadija Matijašević, Nikola Sijerković, Marko Lučić po 3, Rade Đukić, Stefan Vico i Radivoje Radanović po 2, Vuk Roganović i Vuk Radanović po gol. Jedini pogodak za tim iz Podgorice postigao je Nikola Rakčević.

U drugoj utakmici na Škveru, pioniri Jadrana (igrači rođeni 2008. godine i mlađi) igrali su sa vršnjacima iz Budućnosti   nerješeno 7:7 (0:4, 4:0, 1:1, 2:2.). Poslije nerješenog rezultata na poluvremenu 4:4, Jadran je poveo sa 5:4 golom Luke Todorovića. Gosti su izjednačili, pa golom Aleksandra Aleksića poveli sa 6:5. Ekipa Filipa Andrića je izjednačila golom Todorovića i tri minuta prije kraja, ponovo povela golom Đorđa Koprivice. Vaterpolisti Budućnosti su izjednačili rezultat na 7:7, 28 sekunda prije kraja iz peterca golom Petra Brnovića.

Strijelci na ovoj utakmici za Jadran su: Luka Todorović 4, Miloš Nikezić 2 i Đorđe Koprivica jedan pogodak.

Mlađi pioniri Jadrana (igrači rođeni 2009. godine i mlađi) doživjeli su od Budućnosti visok poraz 18:10 (5:2, 1:4, 7:1, 5:3). Jedna četvrtina bila je nedovolja za povoljniji rezultat. Poslije nerješenog rezultata 6:6, uslijedila je loša igra domaćih i poraz od osam golova razlike.

Strijelci za Jadran: Ljubo Sijerković 5, Vukašin Gojković i Miodrag Subotić po 2 i Danilo Ćurčija jedan gol.

Sutra, takođe u 9. kolu prvenstva Crne Gore, na Škveru se sastaju u 10 sati kadeti Jadrana i Nikšića, a u 11 i 30 igraju mlađi pioniri ove dvije ekipe.