МЛАЂЕ КАТЕГОРИЈЕ: ПОБЈЕДА, РЕМИ И ПОРАЗ ЈАДРАНА

У 9. колу првенства Црне Горе за младе, ватерполисти Јадрана   имали су три утакмице са вршњацима из ВК Будућност из Подгорице и постигли једну побједу, један нерјешен резултат и један пораз.

Кадети Јадрана (играчи рођени 2006. године и млађи), које са клупе води Милан Ћировић, постигли су високу побједу 17:1 (6:1, 2:0, 5:0, 4:0).

Стријелци за Јадран су били: Тадија Матијашевић, Никола Сијерковић, Марко Лучић по 3, Раде Ђукић, Стефан Вицо и Радивоје Радановић по 2, Вук Рогановић и Вук Радановић по гол. Једини погодак за тим из Подгорице постигао је Никола Ракчевић.

У другој утакмици на Шкверу, пионири Јадрана (играчи рођени 2008. године и млађи) играли су са вршњацима из Будућности   нерјешено 7:7 (0:4, 4:0, 1:1, 2:2.). Послије нерјешеног резултата на полувремену 4:4, Јадран је повео са 5:4 голом Луке Тодоровића. Гости су изједначили, па голом Александра Алексића повели са 6:5. Екипа Филипа Андрића је изједначила голом Тодоровића и три минута прије краја, поново повела голом Ђорђа Копривице. Ватерполисти Будућности су изједначили резултат на 7:7, 28 секунда прије краја из петерца голом Петра Брновића.

Стријелци на овој утакмици за Јадран су: Лука Тодоровић 4, Милош Никезић 2 и Ђорђе Копривица један погодак.

Млађи пионири Јадрана (играчи рођени 2009. године и млађи) доживјели су од Будућности висок пораз 18:10 (5:2, 1:4, 7:1, 5:3). Једна четвртина била је недовоља за повољнији резултат. Послије нерјешеног резултата 6:6, услиједила је лоша игра домаћих и пораз од осам голова разлике.

Стријелци за Јадран: Љубо Сијерковић 5, Вукашин Гојковић и Миодраг Суботић по 2 и Данило Ћурчија један гол.

Сутра, такође у 9. колу првенства Црне Горе, на Шкверу се састају у 10 сати кадети Јадрана и Никшића, а у 11 и 30 играју млађи пионири ове двије екипе.