“Luka Bar” u Igalu savladala “Albatros”

Odbojkašice “Luke Bar “potvrdile su sinoć već ranije osvojenu drugu poziciju. U poslednjoj utakmici 18 runde ligaškog dijela Super lige savladale  su kao gosti u  Igalu ekipu “Albatros” 3:1 (25:20, 17:25, 25:23, 25:18).

U meču koji  trajao 1,27 sat su sva četiri seta bila otvorena, ali su na kraju  tri otišla na stranu gostiju iz Bara  a jedan izjednačujući pripao je domaćoj ekipi .

”Albatros” je propustio priliku da povede sa 2:1, jer je u većem dijelu drugog seta vodio. U 24. minutu igre bilo  25:23, za goste i nije bilo  umjeća  da se završi dobro započeti posao. Kristina Božović je uzela stvar u svoje ruke, donijela  vodstvo  gostu  i najavila svoje blistavo veče. Postigla je 19 poena , pratile su je kapiten  Dušanka Petrović sa 15 i Brazilka  Aleska  Viktorija sa 15 poena.

Kod domaćih, Marija Valjarević je imala 16, a Karolina Pidhurska  14 i Viktorija Položevets 11 poena.  Ostale poene za domaći sastav  postigle su: kapiten  Taša Trajković, Iva Čurović i Anita Mirković po 3, i Bjanka Telesmanić jedan poen.  Ekipa “Albatrosa” imala je 30, a Luka Bar 35  grešaka.

Ostali rezultati 18. kola ekipa Galeba  kojoj je pobjeda donosila plasman u plej of  je  pokazala da je baš u krizi i poražena je u Baru 3:1 od Rudara.  To je djevojkama iz Pljevalja omogućila da izbjegnu ispadanje iz Super lige, a u niži rang ide ekipa Mediteran iz Budve  koja je u komšijskom derbiju poražena  od Akademije u Tivtu 3:1.

U ovom kolu Budućnost je u Podgorici bila uspješnija od Jedinstva (Bijelo  Polje) 3:0.

Konačna tabela:  Herceg Novi  54,  Luka Bar 46,  Morača 31,  Budućnost 30, Galeb 28, Albatros 20, Akademija i  Jedinstvo po 19, Rudar 13 i Mediteran  10 bodova.

U plej ofu igraju :Herceg Novi-Budućnost i Luka Bar-Morača

Prije starta plej ofa za titulu prvaka u petak u finalu Kupa Crne Gore u Bijelom  Polju igraju  Herceg Novi i Luka Bar.