Loš finiš donio poraz kadetima Crne Gore

Muška kadetska košarkaška reprezentacija Crne Gore, igrači do 16 godina, koju sa klupe vodi Novljanin Rajko Krivokapić, od juče do 20. avgusta nastupa u A diviziji na šampionatu Evrope u Skoplju. Na startu turnira, izabranici Rajka Krivokapića poraženi su od reprezentacije Sjeverne Makedonije 69:62 (15: 12, 23:14, 13:22, 18:14).

Košem Davida Mirkovića, ubjedljivo najboljeg igrača  utakmice, (30 poena, 19 skokova, indeks korisnosti 36) reprezentacija Crne Gore je vratila vođstvo nakon dva i po minuta igre u posljednjoj četvrtini (54:53), prednost je čuvala do nešto više od dva minuta prije kraja (62:61), a onda potpuno stala. Domaćin, košarkaška reprezentacija Sjeverne Makedonije, je serijom 8:0 stigla do pobjede.

Crna Gora danas (18.45) igra sa Španijom, a sutra od 14.15 sa reprezentacijom Grčke.