KOŠARKA: ŠIROKI LAKO PORAZIO PRIMORJE

KK „Primorje 1945 “ sinoć u Igalu poraženi su od KK „Široki “ rezultatom 75:59 (18:14,15:18,23:11 19:16) u prijateljskoj utakmici koja je odigrana u sklopu priprema za prvenstvo Crne Gore koje počinje sredinom oktobra.

Izabranici Rajka Krivokapića su prvu četvrtinu izgubili sa četiri koša razlike, ali su drugih deset minuta odlično odigrali i imali prednost od tri poena. Na odmor se otišlo sa rezultatom 33:32 za goste.

Treći period donio je pad u igri Primorja i igrači “Širokog“ stekli su nedostižnu razliku od 12 poena i u posljednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 56:43. Poslednju četvrtinu dobili su igači iz Zapadne Hercegovine sa 19:16 tako da je nakon 40. minuta na semaforu pisalo 75:59 za Široki.

Strijelci za Primorja 1945 bili su: Obradović 16, Nikola Čvorović 13, Dragan Bjeletić 10,Todor Komlen 8, Ervil Huremović 4, Goran Bulatović i Veselin Kovačević po 3 i Bojan Nešić 2 poena. U strijelce se nijesu upisali Nikola Đuričić,Petar Franeta,Ivo Jovanović i Matija Otašević.

Strijelci za Široki:Josip Bilinovac 18,Mate Vucić 12, Ive Ivanov i Mate Čolak po 11, Dominik Vujanović 7,Marko Damjanović 4, Ivo Ćavar i Nikolka Miletić po 3. U timu Danijela Jusupa jedini se nije u strijelce upisao Luka Hrkać.

Narednu četvrtu kontrolnu utakmicu Primoje 1945 igra u subotu u Sportskom centru Igalo sa ekipom “Derbi” što je novo ime “Studenskog centra” iz Podgorice koji je u novoj sezoni debitan uz ABA ligi.