Kojić i Maskuti pobjednici turnira „Herceg Novi Joola open 2024“

Finalnim mečevima za seniore u muškoj i ženskoj konkurenciji juče poslijepodne je u Sportskom centru Igalo završen dvodnevni peti stonoteniski turnir „Herceg Novi Joola open 2024“, koji je odlično organizovao Stonoteniski klub „Novi“.

U muškoj konkurenciji za seniore nadmetala su se 42 takmičara, a pobjednik turnira je hrvatski internacionalac Frane Kojić, član najboljeg austrijskog kluba „Winer Neustadt“ iz Beča sa kojim je prošle sezone učestvovao u Ligi šampiona i  osvojio prvenstvo i Kup Austrije.

Kojić je u polufinalu pobjedio Filipa Radovića iz STK „Novi“ 3:0, dok su drugom polufinalu igrali Marko Jevtović, član STK „Crvena Zvezda“ i Filip Radulović iz STK „Novi“ 3:0. U finalu Kojić je pobjedio Jevtovića 3:0.

Na turniru za dame učestvovalo je 16 takmičarki, a pobjedila je Aneta Maskuti iz STK „Novi Sad“. Ona je u polufinalu bila bolja od klupske drugarice Reke Bezeg 3:0. U drugom polufinalnom paru Monika Knežević, koja je članica ekipe „Josip Kolui“, 3:0. U finalu je Aneta Maskuti pobjedila Moniku Knežević 3:0.

Nagrade je seniorima uručio Vladimir Samsonov iz Bjelorusije, bivši evropski i svjetski šampion, a  seniorkama zamjenica direktorice Turističke organizacije Herceg Novi Tanja Mrkajić.

Poslije ovog turnira hercegnovski terniseri i  uprava STK „Novi“ će na kraći zasluženi odmor i „punjenje baterija“ za novu sezonu i pobjede.