„Kengurima“ vraćen dug

U utakmici za peto mjesto vaterpolisti Crne Gore danas su pobjedili reprezentaciju Australije 9:6 (2:2, 3:2, 1:1, 3:1) i revanširali se selekciji kontinenta „kengura” za poraz u grupnoj fazi takmičenja na F8 turniru Svjetske lige.

Prva četvrtina protekla je u ravnopravnoj igri. Bilo je 2:2, a golove za Crnu Goru su postigli Stefan Vidović i Vlado Popadić. S druge strane, strijelci su bili Put i Pavilard, kome je Tešanović odbranio peterac.

Kanstantin Averka je tokom drugih osam minuta igre nanizao tri gola, Australiju su u igri držali Edvards i Madsen, a Crna Gora je vodila sa 5:4. Tokom treće četvrtine, mreže su mirovale četiri minuta, a zatim je Dušan Matković pogodio za 6:4. Uzvratio je Barns za 5:6.

Na početku poslednje četvrtine Nejbus je izjednačio na 6:6, Averka je promašio peterac. Tešanović je branio odlično, ali je i u ovoj utakmica realizacija igrača više bila ogroman problem za momke selektora Gojkovića. Averka nije realizovao peterac, ali jeste situaciju sa dva igrača više – 7:6. Na dva minuta prije kraja, razigrao se Dušan Matković i sa dva gola postavio konačan rezultat.

Strijelci za Crnu Goru su: Konstantin Averka četiri, Dušan Matković tri, Vlado Popadić i Stefan Vidović po jedan. Golove za Australiju postigli su: Tim Put, Luke Pavilar, Blejd Edvards, Kegan Madsen, Metju Barns, Čarli Nejbus.

U polufinalu, snage će danas popodne odmeriti Italija i Španija, odnosno SAD i Francuska.

Poslednjeg dana turnira u utakmici za peto mjesto, sutra reprezentacija Crne gore vjerovatno igra sa reprezentacijom Srbije.

Podsjećamo, Francuska je u četvrtfinalu pobjedila Crnu Goru 12:9, SAD su bile bolje od Australije 12:11, Italija je pobjedila Srbiju 14:7, a Španija je slavila protiv Kanade sa 13:6.