Mikulićevim karatistima deset medalja u Splitu

Karatisti „Bijele“ i „Tempa“ iz Igala juče su u Splitu na međunarodnom turniru potvrdili visok rejting koji uživaju na regionalnim takmičenjima. Momci koje vodi Slađan Mikulić postigli su zapažene rezultate na „Kupu Jadrana“. Karatisti  „Bijele“ osvojili su pet medalja (četiri zlatne i jednu srebrnu).

Prva mjesta na turniru koji je okupio 377 takmičara iz 38 klubova iz regiona osvojili su kadet Demir Pivić u konkurenciji juniora i kadeta u kategoriji do 61 kilogram i desetogodišnji Petar Mikulić u konkurenciji do 10 godina u kategoriji do 31 kg i za uzrast do 11 godina u kategoriji do 34 kilograma.

Iz karate kluba „Bijela“ drugo mjesto i srebrnu medalju osvojila je za uzrast do 10 godina Anja Milović u kategoriji do 35 kilograma. Kolekciju novskih medalja kompletirao je mladi takmičar Pavle Lazić mlađi pionir „Tempa“, koji je u kategoriji do 40 kilograma osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju.

Marljivi trener Slađan Mikulić pored „Bijele“ i „Tempa“ u Herceg Novom, već godinu radi u KK „Kotor“ i rezultati već stižu. Njegovi karatisti iz Kotora na turniru u Splitu osvojili su četiri medalje. Tri druga mjesta osvojili su Nikola Mazalica za uzrast do 10 godina u kategoriji do 27 kg u istom uzrasnom dobu srebrnu medalje su osvojili Pavle Kašćelan u kategoriji do 31 kg i Aleksa Bjelanović u kategoriji do 35 kilograma. Bjelanović se takmičio i konkurenciji do 11 godina i u kategoriji do 34 kilograma bio je treći i osvojio bronzanu medalju.