KARATE: TRI MEDALJE ZA BIJELJANE NA TURNIRU U ZENICI

Takmičari Karate kluba Bijela osvojili su tri medalje – zlato, srebro i bronzu, na Internacionalnom karate turniru „Perfect open 2021“ u Zenici. Učestvovalo je 449 takmičara iz 309 klubova zemalja regiona.

Nenad Đuričić u kadetskoj konkurenciji, u kategoriji do 57 kilograma, osvojio je prvo mjesto i zlatnu medalju, pobjedivši dva meča bez izgubljenog poena.

Drugo mjesto i srebrna medalja pripala je trinaestogodišnjoj Sofiji Mikulić, u kategoriji više od 54 kilograma, koja je još uvijek pionirka, a nastupala je za kadete. Poražena je u finalu sudijskim izjašnjavanjem od prvakinje Bosne i Hercegovine.

Treće mjesto i bronzana medalja pripala je Stefanu Koprivici iz  Trebinja koji nastupa za ekipu Bijele. Kako ističu iz ovog kluba, riječ je o takmičaru na kojeg ozbiljno računaju.