Јован Перуновић најбржи на трци „Шавник 2024.“

На дијелу магистралног пута Никшић – Шавник, минулог викенда брдском трком “Шавник 2024” озваничен је почек Шампионата Црне Горе. Такмичење се поред Шампионата Црне Горе бодује и за куп Шавника. Јован Перуновић члан херцегновског Ауто мото спортског клуба (АМСК) Поди, био је најбржи учесник брдске ауто трке.

Перуновић, који је побједио у класи Е1 1200 мото, стазу Шавник – Градац, дугу три и по километра, прешао је за два минута, 57 секунди и 28,1 стотинки. Као другопласирани у генералном пласману завршио је Алдин Ћоровић из пљеваљског АП Спорта, док је трећи био Душан Тујковић из АМСК Котор.

У екипном пласману тријумфовали су Пљевљаци, испред представника клубова Поди и Црмница. Дарко Ивановић из АМСК Котор , који је на тренингу био укупно трећи, односно најбржи у својој класи није завршио трку.

Организатор трке био је АМСК Стојковић из Никшића, а такмичење је пратио векики број љубитеља аутомобилизма. Наредна трка је предвиђена 1. и 2. јуна у Котору.