Jovan Perunović najbrži na trci „Šavnik 2024.“

Na dijelu magistralnog puta Nikšić – Šavnik, minulog vikenda brdskom trkom “Šavnik 2024” ozvaničen je poček Šampionata Crne Gore. Takmičenje se pored Šampionata Crne Gore boduje i za kup Šavnika. Jovan Perunović član hercegnovskog Auto moto sportskog kluba (AMSK) Podi, bio je najbrži učesnik brdske auto trke.

Perunović, koji je pobjedio u klasi E1 1200 moto, stazu Šavnik – Gradac, dugu tri i po kilometra, prešao je za dva minuta, 57 sekundi i 28,1 stotinki. Kao drugoplasirani u generalnom plasmanu završio je Aldin Ćorović iz pljevaljskog AP Sporta, dok je treći bio Dušan Tujković iz AMSK Kotor.

U ekipnom plasmanu trijumfovali su Pljevljaci, ispred predstavnika klubova Podi i Crmnica. Darko Ivanović iz AMSK Kotor , koji je na treningu bio ukupno treći, odnosno najbrži u svojoj klasi nije završio trku.

Organizator trke bio je AMSK Stojković iz Nikšića, a takmičenje je pratio vekiki broj ljubitelja automobilizma. Naredna trka je predviđena 1. i 2. juna u Kotoru.