ЈАДРАНУ ДЕРБИ ПОСЛИЈЕ ПРЕОКРЕТА У ДРУГОМ ПОЛУВРЕМЕНУ

Ватерполисти Јадрана славили су вечерас у дербију 11. кола Првенства Црне Горе против Приморца 13:8 (2:1, 2:4, 4:3, 5:0) и обезбједили прво мјесто прије краја лигашког дијела такмичења. У плеј офу крећу са прве позиције, управо против директног ривала за титулу из Котора.

Тим Петра Радановића је боље отворио дерби и повео са 2:0. Стрелци су били Димитрије Обрадовић и Урош Вучуровић. До краја четвртине узвратио је Марко Мршић.

До великог одмора водила се велика борба. Иницијативу су преузели гости и Аљоша Мачић је погодио за 2:2, да би Јован Вујовић са два гола донио Новљанима предност од 4:2. Изабраници Ранка Перовића су у наставку преокренули и у режији Вука Драшковића, Марка Гопчевића и Ђорђија Станојевића повели серијом 3:0.

У наставку утакмице Мартин Гардашевић је изједначио на 5:5, Ђорђије Станојевић је донио Приморцу предност од 6:5. Урош Вучуровић је „поравнао“ резултат, да би, недуго затим, Приморац поново повео – гол за 7:6 постигао је Марко Мршић. Матеј Чарај је био прецизан за 7:7, а Бојан Пауновић погодио за 8:7. Трећа четвртина је завшена резултатом 8:8, стрелац је био Данило Радовић.

Расплет ситуације је услиједио у посљедњој четвртини. Данило Радовић је са два гола најавио побједу Јадрана, а Јован Вујовић и потврдио четири минута пре краја утакмице.

Голове за Јадран су постигли: Данило Радовић и Јован Вујовић по три, Урош Вучуровић два, Матеј Черај, Мартин Гардашевић, Марко Петковић и Димитрије Обрадовић по један.

Голове за Приморац дали су: Ђорђије Станојевић и Аљоша Мачић по два, Вук Драшковић, Марко Мршић, Марко Гопчевић, Бојан Пауновић по гол.

До краја лигашког дијела остало је још једно коло, које се игра у сриједу, а састају се Катаро-Јадран и Будва-Приморац, након чега почиње финална серија у којој су за титулу потребне три побједе.