Спорт

Једрилице поново у херцегновском акваторијуму: Почиње јубиларни 30. Куп Црне Горе

У организацији Једриличарског клуба „Југоле Гракалић“ и Црногорског једриличарског савеза, у четвртак, 25. јуна, почиње јубиларни 30. Куп Црне Горе у једрењу. Традиционална регата возиће се у херцегновском акваторијуму све до недјеље, а планом је предвиђено да се одједри укупно 11 трка. Према ријечима предсједника Црногорског једриличарског савеза, Предрага Вукчевића, очекује се учешће такмичара из свих домаћих клубова: тиватског „Делфина“, которског „Лахора“, „Кртола“ из Радановића, клуба „Јово Дабовић“ из Баошића, као и екипе домаћина из Херцег Новог.

Такмичење ће се одвијати по међународним регатним правилима Свјетске једриличарске федерације, правилима класа које се такмиче, као и по званичним упутствима за једрење. Овогодишња регата расписана је за класе једрилица Optimist генерално, Optimist дјевојчице и Optimist до 12 година. Поред најмлађих, за бодове на државном купу бориће се и једриличари у класама ILCA 4 генерално и ILCA 4 дјевојчице, као и у олимпијским класама ILCA 6 и ILCA 7.

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button