JADRANOVA ČETVRTA POBJEDA – SAVLADAN I APOLON

U pretposljednjoj utakmici prvog kvalifikacionog turnira LŠ Novljani su savladali grčki Apolon 14:8(3:2, 4:3, 4:2, 3:1). Jadranaši su ponovo bili dominantni i slavili četvrti put u Podgorici.

Odigrali su odličan meč i igrom potvrdili da zasluženo idu u drugu rundu kvalifikacija. Najefikasniji na utakmici bili su Matija Sladović i Uroš Vučurović sa tri gola. Marko Petković i Matej Čaraj po dva, Jovan Vujović, Danilo Radović, Martin Gardašević, Vasilije Radović po jedan. Raspoloženi za igru u napadu kod Apolona, bili su Emanuel Solanikis i Ivan Gusarov sa po dva gola.

Tim sa Škvera  je dozvolio protivniku samo da izjednači rezultat na 2:2. Već u drugoj četvrtini Jadran ima prednos 6:2, a Grci su u  finišu prvog poluvremena smanjili rezultat na 7:5. U nastavku utakmice potpuno je slomljen otpor rivala, Grci su nastojali da uvedu meč u neizvjesnu završnicu, ali je odbrana Jadrana bila odlična, napad je bio na visokom nivou, a sjajno je kao i protiv Sinteza, branio Darko Đurović, sa 10 odbrana. Mladi igrači  iz Novog rutinski su priveli utakmicu kraju sa razlikom od 6 golova koliko je sinoć bilo protiv Sinteza.

Sladović je nakon utakmice kazao da je dao sve od sebe i istakao da ova mlada ekipa ima budućnost.

-Izborili smo se za drugi krug i vidjećemo kakvi smo -rekao je Sladović.

Izabranici Petra Radanovića osigurali su ranije plasman u narednu rundu elitnog takmičenja, a posljednji meč na turniru je sa OSC-om iz Budimpešte.

Plasman u glavnu rundu kvalifikacija sa turnira u Podgorici, izborili su OSC, Jadran iz Splita, Jadran iz Herceg Novog i Apolon. Ovogodišnja evropska takmičenja su završena za Sintez, Enku i Zaibas.