Jadran vratio pehar na Škver

Vaterpolisti Jadrana vratili su pehar Kup-a Crne Gore na Škver, poslije samo godinu. Kao što se i očekivalo, finale je donijelo veliku borbu sa Primorcem, a pobjednik je odlučen u drugom poluvremenu kada je zvanični šampion serijom 5:0 odlučio pobjednika. Krajnji rezultat je 10:6 (4:3, 1:3 2:0, 3:0).

Vaterpolisti  Primorca golovima Marka Mršića i Vuka Draškovića vodili su 1:0 i 2:0, a Jadran preko kapitena Martina Gardaševića i Vasilija Radovića izjednačili. Marko Mršić nije iskoristio peterac, a Danilo Radović je donio prednost svojoj ekipi 3:2. Kapiten Kotorana, Marko Gopčević je izjednačio  rezultat na 3:3. Do kraja četvrtine David Stevović je donio prednost Jadranu 4:3.

U drugoj četvrtini Petar Vujošević je izjednačio rezultat na 4:4. Uroš Vučurović je ponovo donio prednost Jadranu – 5:4. Marko Mršić je izjednačio na 5:5. Novljanin Filip Gardašević je doveo Primorac u vođstvo 6:5.

Kada se očekivao nastavak velike borbe i neizvjesnost u borbi za pehar,  vaterpolosti Primorca su stali, a golman Jadrana Darko Đurović spustio je roletne na svoj gol. David Stevović je na početku treće četvrtine bio precizan za 6:6. Puleni Petra Radanovića su se u dva navrata odbranili sa igračem manje, a Danilo Radović je ubzo pogodio mrežu golmana Kralja  – 7:6.

U poslednjih 8 minuta, poslije asistencije Vasilija Radovića, Džejk Muskat je  pogotkom za 8:6 i najavio trijumf. Igrači trenera Perovića nastavili su „post” jer  su deset minuta bili bez  gola, a kada je Vasilije Radović pogodio za 9:6, bilo je jasno da Primorac neće odbraniti trofej osvojen prošle 2021. godine.

Do kraja još jedan gol Jadrana a strijelac je bio Matija Sladović iz peterca.

Strijelci za za Jadran su: Vasilije Radović, David Stevović, Danilo Radović po dva, Uroš Vučurović, Martin Gardašević, Matija Sladović, Džejk Muskat po jedan. Darko Đurović je imao 13 odbrana.

Golove za Primorac postigli su: Marko Mršić dva, Vuk Drašković, Marko Gopčević, Filip Gardašević i Petar Vujošević po jedan.

Uslijedilo je i šampionsko kupanje Jadranovih igrača sa trenerom Petrom Radanovićem

Šampioski pehar predsjednika Saveza završio je u rukama kapitena Martina Gardaševića.

U utakmici  za treće mesto, Budva je pobjedila Kataro 12:8.