Jadran bolji od imenjaka nakon peteraca

Jadran Herceg Novi  je na bazenu u Trebinju, nakon četiri susreta ove sezone, prvi put pobijedio u sedmom kolu Regionalne lige grupa Zapad Jadran Split. Poslije četvrtog trilera u ovoj sezoni, izabranici Petra Radanovića su poslije boljeg izvođenja peteraca slavili 15:13 (3:2, 5:4, 2:4, 1:1 – 4:2).

Od prvog ovosezonskog susreta (7. oktobra u Ligi šampiona), do večeras su Martin Gardašević i saigrači tri puta igrali protiv Splićana, dva puta u Ligi šampiona i jednom u Regionalnoj ligi. Sve tri utakmice su poslije neizvesnih završnica dobijali Splićani.

Večeras sreća je bila na strani ekipe sa Škvera. Rezultat prvih osam minuta bio je 3:2. Šampion Crne Gore tokom druge je vodio 7:4 i 8:5, a u trećoj je imao tri pogotka prednosti – 10:7. Neizvjesnost utakmici je dao Dubrovčanin Loren Fatović, koji je u trećoj četvrtini, postigao četiri pogotka. U poslednjem dijelu utakmice Rus Dmitri Holod je doveo Jadran (HN) u vođstvo 11:10. Holod nije uspio da realizuje peterac na tri minuta prije kraja, a izjednačenje Splićanima, donio je Fatović – 11:11.

Uslijedio je penal rulet u kojem je više sreće i koncentracije imala ekipa sa Škvera. Tu se boljim pokazao crnogorski Jadran i golman Darko Đurović koji je odbranio udarce Fatovića i Harkova.

Strijelci za Jadran: Jovan Vujović tri, Ivan Nagaev i Dmitri Holod po dva, Lazar Vukićević, Danilo Radović, Martin Gardašević, Matej Čaraj i Vasilije Radović po jedan.

Najefikasniji u sastavu Splićana bili su Loren Fatović sa šest i Zvonimir Butić sa dva gola. Đuro Radović i Luka Bukić postigli su po gol.

Jadran je ovom pobjedom došao do prva 2 boda koja prenosi u drugi dio takmičenja Premier lige, dok Jadran iz Splita i Jug u drugi dio unose 8 bodova.

Tabela: Jadran Split 19, Jadran Herceg Novi 14, Jug 13, Primorje devet, Solaris šest, Mladost pet, Mornar iz Splita 3 boda.