Igalu bod u derbiju

U derbiju 5. kola Druge fudbalske lige između ekipa Igalo i Kom (Podgorica) na Solilima nije bilo pobjednika. Nakon 90 minuta rezultat je bio 1:1 (0:0).

U prvom poluvremenu rivali nisu opravdali visok plasman na tabeli. U drugom dijelu igran je znatno bolji fudbal . Poslije dobre kombinacije Miloša Grbića i Luke Bulatovića nakon kornera u 54. minutu najbolje se pred golom odličnog Milisava Vuksanovića snašao Balša Radović i domaću ekipu doveo u vođstvo. Šest minuta kasnije Luka Bojić izjednačio je rezultat.

Do kraja susreta rasplamsala se borba obje ekipe koje su tražile drug gol i pobjedu. Najbliži tom cilju bio je napadač gostiju Boško Dujović u 78 minutu, ali loptu umjesto u mrežu Bećića posla je preko gola.

Domaći su do kraja preko Bobana Đorđevića imaju polupriliku da preokrenu rezultat ali ostalo je nerješeno 1:1 što je i najpravedni ishod derbija ovog kola..

Ostali rezultati 5 kola: Mladost DG-Bokelj 0:0,Grbalj –Zeta 0:1, Nikšić-Podgorica 2:2 i Berane –Otran Olimpik 1:1.

Tabela: Mladost 11, Zeta 10 bodova, Igalo 9, Bokelj 8, Berane 6, Grbalj 5, Podgorica i Nikšić po 4, i Otrant Olimpik 3 boda.

U narednom 6 kolu 18 septembra: Igalo gostuje u Ulcinju ekipi Otrant Olimpika, Bokelj dočekuje Zetu, Grbalj gostuje Podgorici, Mladost DG –Berane i Kom-Nikšić.