Igalo povelo pa izgubilo od Bokelja

Na kraju drugoligaške trke za bodove fudbaleri Igala u poslednjem, 36. kolu, gostovali su u Kotoru i u bokeljskom derbiju poraženi su od Bokelja rezultatom 2:1.

Izabranici Petra Gušćića bili su bolji u prvom poluvremenu, poveli golom Alekse Maraša u 33 minutu.

Preokret za, ispostavilo se pirovu pobjedu Bokelja u borbi za baraž za Prvu ligu, donio je rezervista Balša Globarević, golovima u 60. i 81. minutu.

Ostali rezultati 36. kola: Mladost-Grbalj 2:4, Kom-Podgorica 3:1 i Otrant Olimpik-Zeta 3:3.

U ovom kolu slobodna je bila ekipa Berana.

Konačni plasman Mladost 53, Kom 49, Berane 48, Bokelj 47, Podgorica 44, Grbalj 39, Igalo i Otrant Olimpik 38, Zeta 34 boda.

Mladost je novi prvoligaš, a u baražu za  plasman u Prvu ligu igraju Mornar-Berane  i Rudar-Kom.