Gimnazijalac prijetio, Albatros pobijedio

Bokeljski derbi Gimnazijalac–Albatros, kojim je otvoreno 13. kolo EPCG Super lige, bio je dramatičan. Hercegnovski Albatros, kao gost, savladao je Gimnazijalac koji je pružio dobar otpor favoritima. Uspio je da dobije drugi set ali i u ostalim dijelovima utakmice bio je ravnopravan protivnik trećeplasiranoj ekipi na tabeli,  ali nije uspio da dođe do pobjede ili da izvuče bod. Ekipa Branke Obradović pobijedila je 3:1 (25:23, 22: 25, 25:22, 27:25).

Gimnazijalac je prijetio i borio se za svaki poen, a posebno je, u skoro dvosatnoj borbi, bio dramatičan odlučujući četvrti set kad su izjednačili na 22:22. Albatros  je imao u finišu poen prenosti, a domaćin nije posustao, izjenačio je na 23:23, pa 24:24 zatim 25:25, da bi gosti vezali dva poena i u doigravanju na kraju došli do pobjede, a Gimnazijalac do 11. poraza i po svemi sudeći, karte za niži rang.

Kod pobjednika najefikasnije su bile Aleksandra Šćekić sa 16 i kapiten Anđela Kukobat sa 15 poena dok su Jelena Bijelović i Milica Vulović zabiježile 14 odnosno 13 poena. Ostale poene za Albatros  postigle su: Olga Pavlašuk 8, Taša Trajković i Ana Popović po 2 poena. Ekipa Gimnazijalca imala je 29 grešaka.

Na drugoj strani Marina Jovanović je zabilježila 21 poen, a Danijela Kilibarda  16. Ostale poene za Gimnazuijalac su osvojile: Ana Gavranović i Anastasija Krgović po 7, odnosno Nikolina Ogurlić i Teodora Bulatović. Ekipa Albatros imala je 40 grešaka.

U idućem kolu Albatros dočekuje Jedinstvo iz Bijelog Polja, a Gimnazijalac gostuje lideru Herceg Novom. Danas u derbiju kola Herceg novi gostuje Luki Bar.