Futsal reprezentacija Francuske demonstrirala moć

Večerašnjom  utakmicom Crna Gora – Francuska 1:9 završen je dvodnevni program futstal repzentativnog rada na turniru u Igalu, na kojem je bilo predviđeno da učestvuju i selekcije Maroka i Egipta, ali nisu mogli doputovati pošto nisu dobili vize.

U prvom susretu Francuzi su sinoć pobijedili Crnu Goru 5:3, a večeras su bili ubjedljiviji i postigli su visoku pobjedu 9:1 (4:0).

Počelo je burno, u 2. minutu isključen je francuski golman Luis Market.  Domaći su se držali deset minuta pred naletima gostiju, ali je u 10. minutu načeta  mreža Balše Đurkovića, a strijelac je bio  Mikael  Der Sa Andrade. Strijelci su u prvom poluvremenu bili i Ajoub Sadou u 13., Sid Belhaj u 14.  i Adesamad  Mohamed u 17. minutu.

I u je nastavku nastavljena dominacija Francuza jer je već u 21. minutu  Ronj Zakeh  pogodio mrežu  Luke Živkovića, zatim je ponovo u 25. minutu  bio neumoljiv Mohamed. Seriju su nastavili Steve Bendal u 29.,  Suhel Muhodin u 34. i na kraju u 40. minutu iz penala seriju je završio svojim trećim golom kapiten Mohamed.  Jediini pogodak za Crnu Goru postigao je Luka Marković u 25. minutu. U 36. minutu Nikola Vidaković nije iskoristi penal za Crnu Goru

– I pored dva poraza, ovo je bila dobra provjera da moji igrači vide koliko mogu i šta treba promjeniti da što spremnije dočekamo mart 2023. i  nastavak kvalikacionog turnira u Sloveniji za prvenstvo Evrope, rekao je za Portal RTHN selektor Crne Gore Sveto Ljesar.