Fudbaleri Igala preko Miloša Grbića ostvarili važnu pobjedu

Fudbaleri Igala postigli su danas važnu i zasluženu pobjedu u borbi za opstanak u Drugoj ligi. U bokeljskom derbiju na Solilima bili su bolji od Bokelja iz Kotora 2:1 (1:0). Čovjek odluke bio je kapiten domaćih Miloš Grbić koji je glavom savladao golmana Stefana Spasojevića. Najbolji pojedinac utakmice, iskusni igrač Grbić, prije par godina nosio je dres Bokelja.

U prvom dijelu utakmice koja je bila važna za oba rivala, domaćim za opstanak, a gostima za borbu za baraž u Prvu ligu, nije viđeno mnogo. Ipak, u finišu tog dijela igre stigla su i uzbuđenja. Argentinac Kordoba odlično je šutirao u 40. minuti, ali je šansu odbranio Spasojević. U nadoknadi prvog poluvremena u 45+1 minuti Balša Radović je odlično proigrao Aleksu Maraša koji je postigao gol za vođstvo domaćih i slavlje navijača Igala.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme stiglo je izjednačenje. Strijelac je u 46. minuti bio internacionalac iz Gane Musah Alhasan Baba uz veliku pomoć domaćeg golmana Danila Raičevića.

U nastavku utakmice fudbaleri trenera Petra Gušića igrali su napadački. U 60. minuti oboren je u kaznenom prostoru Aleksa Maraš, da bi sudija Savo Vujović sa Cetinja umjesto penala kaznio napadača Igala žutim kartonom. Osam minuta kasnije Boško Guzina je bio u dobroj prilici, a golman Spasojević branio.

Ova tri boda ostavljaju drugoligaša iz Herceg Novog u realnoj šansi da u preostalih osam utakmica izbore opstanak u Drugoj ligi.

Ostali rezultati 27. kola: Grbalj-OFK Mladost 0:1, Zeta-Otrant Olimpik 1:1, Podgorica-Kom 1:1. U ovom kolu slobodna je bila ekipa Berana.

Tabela: Berane 42, Mladost DG 39, Bokelj i Podgorica po 35, Kom 34, Grbalj 30, Zeta 28, Igalo 27, Otrant Olimpik 25 bodova.

U 28. kolu, 16. aprila, igraju: Bokelj-Kom, Grbalj-Berane, Podgorica- Otrant Olimpik, Zeta-Mladost. U ovom kolu ekipa Igala je slobodna.