FUDBAL: „MLADOST“ MATIRALA „IGALO“

Na startu prvenstva u Drugoj ligi, fudbaleri „Igala“ poraženi su, na svom terenu, od novog drugoligaša „Mladosti“ (Donja Glorica-Podgorica) 2:1.

Punih 77 minuta debitant u ligi iz Podgorice je  držao fudbalsku  lekciju domaćem timu kojeg nije nigde bilo do gola koji je postigao Bojan Bigović u 77. minutu iz penala poslije prekršaja nad Andrijom Krivokapićem, a siguran realizator je bio Željko Krstović.

Nakon solo akcije i gola Siniše Stanislavića vidjelo se da se domaćinu „loše piše“ posebno što nije bilo i ni igre ni šansi kapitena Koprivice i saigrača. Tek poslije gola Bojana Bigovića domaći su se trgli. Andrija Vujičić u 81. i Kopitović u 84. minutu su dobro šutirali, prvi glavom, a drugi nogom, ali sigurnim odbranama Igor Nikić je sačuvao Podgoričanima prednost i novom drugoligašu uknjižio prve bodove.

Domaći nemoćni i igra do jedinog gola je opomena sportskom direktoru Ivanu Golcu i saradnicima da se nešto ozbiljnije mora činiti da bi prošlogodišnji kandidat za Prvu ligu izbjegao neprijatnosti koje se zovu opstanak u Drugoj ligi.

U drugom kolu u nedelju Igalo takođe igra na svom terenu, ovog puta gost je prošlogodišnji prvoligaš OFK Titograd.

U prvom kolu Druge lige za Igalo su igrali: David Bjelica, Nikola Kosać, Lazar  Mučalica, Marko Ivanović, Avgustin Nelson Kordoba, Miloš Perović, Nemanja Vlahović, (od 62. minuta Milo Đurković, Miodrag Koprivica, Ivan  More ( od 66. minuta Bojan Kopitović), Bojan Bigović, Nikola Popović, (od 46. minuta Andrija Vujičić).