FUDBAL: „IGALO“ TRIJUMFOVALO NAD „BERANAMA“

U 14. kolu Druge fudbalske lige FK Igalo 1929 je, kao domaćin, pobjedilo FK Berane 3:0.

Na početku utakmice rezultatsku ravnotežu držao je golman gostiju Goran Aković, koji je u 3. minutu odbranio šut Argetinca Kordobe, dok je u 21. minutu ponovio sličnu intervrenciju ispred Kopitovića. Gosti su jedinu stopostotnu šansu imali u 31. minutu kada je mladi golman Aleksandar Kulinović, koji je uspješno zamjenio povrijeđenog Davida Bjelicu, odlično intervenisao ispred Nemanje Šunjevića. U finišu poluvremena, poslije odličnog šuta Koprivice iz slobodnog udarca, golman Aković je odbio loptu do Bojana Kopitovića koji je postigao vodeći gol.

U drugom poluvremenu, ulaskom rezerviste Milovana Ilića, Igalo je zaustavilo incijativu Berana. Poslije dobrog dodavanja Ilića, Perović je u 79. minutu matirao Akovića koji je bio najbolji pojedinac u redovima svoje ekipe. U nadoknadi vremena Ilić je Igalu obezbjedio pobjedu. Malobrojni navijači znali su da proslave još jednu pobjedu domaće ekipe.

Ostali rezulti 14. kola: Bokelj-Cetinje 1:0, Mladost DG-Arsenal 1:2, Jedinstvo-Grbalj 1:0 i OFK Titograd-Kom 0:1.

Plasman: Jedinstvo 33, Bokelj 29, Arsenal 27, Mladost 22, Igalo 21, Kom 19, Berane 16, Cetinje 13, Grbalj 10 i OFK Titograd 4 boda.

U narednom 15. kolu, u srijedu u Budvi, igraju: Cetinje-Igalo, Grbalj-Bokelj, Kom-Arsenal, Jedinstvo-Mladost i Berane-OFK Titograd.