Fudbal: Gušić vraća stari sjaj

ФК Игало 1929

Petar Gušić, trener Igala, uspješno je startovao na toj dužnosti u danas odigranom zastalom susretu 29. kola sa OFK Titogradom u Podoricu. U duelu sa fenjerašem „Igalo“ je bilo ubjedljivo 5:2(2:1).

„Igalo“ je poslije vođstva domaćih golom Dražena Ajkovića, iz penala u 14. minutu, u nastavku dominiralo, tokom cijele utakmice. Miloš Grbić u 32. minutu nije iskoristio kazneni udarac, ali četiri minuta kasnije Argentinac Nelson Kordoba pogodio je mrežu golmana Filipa Rosandića. U 40. minutu Bojan Bigović krunisao je dobru igru „Igala“ vođstvom.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Miloš Perović je povećao prednost na 3:1. U 49. minutu Igalo je imalo prednost od 4:1 a strijelac je bio domaći igrač Luka Božović koji je pogodio sopstvenu mrežu. Iz novog kaznenog udarca OFK Titograd je golom Lazara Vučićevića smanjilo prednost ekipe iz Herceg Novog na 4:2, da bi Miloš Perović 75. minutu postavio konačnih 5:2.

Ovo je druga pobjeda “Igala” u drugom dijelu prvenstva kada su 6. marta pobijedili upravo OFK Titograd 1:0 na Solilima.

Nakon ovog kola, Igalo ima 36 bodova i nalazi se na 6. mjestu.

U zastalim utakmicama ovog kola, danas je u derbiju lider Jedinstvo pobjedio u Podgorici „Kom“ 3:0, a „Berane“ – OFK Mladost DG 2:1.

U subotu, u 30. kolu u bokeljskom derbiju, od 16 sati na  Solilima fudbaleri   „Igala“ igraju sa ekipom „Arsenal“ iz Tivta.