FUDBAL: FINIŠ DONIO BODOVE LIDERU PROTIV „IGALA“

Fudbaleri Igala nastavljaju da gube bodove u proljetnom dijelu prvenstva. U 26. kolu Druge lige danas poslije podne na Solilima, u duelu sa liderom Jedinstvom iz Bijelog Polja, nekompletni tim domaćina poražen je 2:1.

Milo Đurković i saigrači nisu uspjeli da sačuvaju bod jer u finišu utakmice Ivan Ivanović u 89. minutu, odbijenu loptu od golmana Davida Bijelice, koji je bio najbolji pojedinac domaćih, znalački poslao u mrežu Igala što je bio povod za veliko slavlje gostiju iz Bijelog Polja.

Fudbaleri Jedinstva su rano poveli golom Aleksandra Ćulafića, u 3. minutu, koji je iskoristio poklon odbrane Igala. Domaći su izjednačili u finišu poluvremena kada je Bojan Kopitović u 42. minutu postigao gol što je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice gosti su imali par stopostotnih šansi – Ćulafić u 56., kapiten Haris Banda u 63. iz slobodnog udarca i Đorđije Cvijović u 77. minuti, ali je golman Bjelica držao domaće u igri za bod. Ipak, Ivanović je u finišu odlučio pobjednika.

U naredna tri kola fudbaleri Igala gostuju. Prva utakmica je 9. aprila u Kotoru sa Bokeljom, zatim sa Mladosti u Podgorici 13. aprila i 17. aprila sa OFK Titogradom u Podgorici.

Ostali rezultati 26. kola: Mladost – Bokelj 1:1, OFK Titograd – OFK Grbalj 1:1, Arsenal – Cetinje 3:1 i Kom – Berane 3:0.

Plasman: Jedinstvo 60, Arsenal 57, Bokelj 43, Mladost 42, Kom 41, Igalo 32, Berane 30, Grbalj 24, Cetinje 17, OFK Titograd 13 bodova.