Projektnu dokumentaciju za rekonstrukciju zadužbinske škole u Srbini radiće firma Ing – invest doo Danilovgrad. Predstavnici te firme su dostavili najpovoljniju ponudu na tender koji je raspisala Uprava javnih radova a u toku je potpisivanje ugovora za izradu Idejnog rješenja i Glavnog projekta rekonstrukcije objekta, potvrdio je za RTHN Boro Lučić, v.d. direktora Uprave javnih radova. Ugovorena vrijednost izrade tehničke dokumentacije je 44.000 eura, a ugovoreni rok za izradu idejnog rješenja jedan mjesec, a za Glavni projekat četiri mjeseca.
Škola u Srbini je jedna od brojnih zadužbinskih zgrada u Herceg Novom koja čeka da joj neko udahne novi život. Osnovana je 1858. godine a zgradu su testamentom ostavili dobrotvori Jovan Bošković, Đuro Đurović i Jevrosima Laketić, rođena Vladislavić. Ova zadužbinska škola spada u red ustanova koje su udarile temelje školovanju pomoraca i razvoju prosvete u našim krajevima. U funkciji obrazovanja kao OŠ „Milan Vuković“ radila je do zemljotresa 1979. godine, a od tada je prepuštena zaboravu, ruinirana predstavlja opasnost za prolaznike. Od 2006. godine vlasništvo nad objektom je prešlo na državu, a ono je 2011. formalizovano, kada je prenos izveden na tri objekta.
Već duži niz godina Opština Herceg Novi pokušava da zadužbinu vrati pod okrilje grada kako bi je i zaštitili od propadanja. Rješavanje ovog problema pokrenuto sa mrtve tačke nakon četiri decenije nakon posjete ministarke prosvjete, nauke, kulture i sporta Vesne Bratić, u decembru prošle godine. Uprava javnih radova u saradnji sa Opštinom Herceg Novi i Ministarstvom prosvjete dogovorila je rekonstrukciju škole, a nedavno je raspisan tender za izradu idejnog rješenja na koji su se javile tri firme. Finansiranje ovog projekta ušlo je u predlog državnog budžeta za narednu godinu, u visini od 1,8 miliona eura.
Projektni zadatak usaglašavali su Ministarstvo prosvjete, Agencija za izgradnju i razvog i Uprava za javne radove.
Objekat može biti višenamjenski za potrebe osnovne ili srednje škole, da se uredi sportsko igralište i da se objektu vrati namjena.
Jedno od rješenja je da u rekonstruisanom objektu bude odjeljenje Pomorske škole u okviru SMŠ „Ivan Goran Kovačić“, s obzirom da je tu nekad bila Srpska zakladna pomorska škola. Time bi se olakšalo pohađanje nastave za oko 250 đaka koji pohađaju školu u Kotoru.