DRUGO MJESTO ZA PERICU VUČKOVIĆA NA „PODGORIČKOJ DESETKI“

Crnogorski atletičar, Novljanin Perica Vučković, član TK Sparta iz Podgorice osvojio je drugo mjesto u generalnom plasmanu (vrijeme 37.51) u muškoj konkurenciji, na brdskoj trci „Podgorička desetka“, održanoj u nedjelju, 30. januara. Riječ je o tradicionalnoj, 10km dugoj trci na brdu Gorica, koju već pet godina organizuju TK Podgorica i sportska organizacija Ekomen.

U generalnom plasmanu, u muškoj konkurenciji, pobijedio je Marko Kavaja iz TK Lovćen (vrijeme 36.43), dok je treće mjesto sa svega dvije sekunde zaostatka osvojio Nikola Čađenović iz kluba „Road Runners Montenegro“ (37.53).

U ženskoj konkurenciji prva kroz cilj prošla je crnogorska atletičarka Slađana Pejović (AK Nikšić), koja je od 2017. godine, slavila svih pet puta, koliko se ova trka i organizuje. Njeno vrijeme bilo je 39.31. Drugo mjesto pripalo je Radi Miladinović iz Podgoričkog maratona (43.44), dok je treće mjesto pripalo članici AK Nikšić, Jeleni Ivković (44.04).

Takmičenje je, pored domaćih trkača, okupilo učesnike iz Italije, Rusije, Hrvatske i Njemačke. Najmlađi učesnik bio je osmogodišnjak, dok najmlađa učesnica ima 11 godina. Sa druge strane, najstarija učesnica ima 65 godina, a najstariji 74.