ДРУГО МЈЕСТО ЗА ПЕРИЦУ ВУЧКОВИЋА НА „ПОДГОРИЧКОЈ ДЕСЕТКИ“

Црногорски атлетичар, Новљанин Перица Вучковић, члан ТК Спарта из Подгорице освојио је друго мјесто у генералном пласману (вријеме 37.51) у мушкој конкуренцији, на брдској трци „Подгоричка десетка“, одржаној у недјељу, 30. јануара. Ријеч је о традиционалној, 10km дугој трци на брду Горица, коју већ пет година организују ТК Подгорица и спортска организација Екомен.

У генералном пласману, у мушкој конкуренцији, побиједио је Марко Каваја из ТК Ловћен (вријеме 36.43), док је треће мјесто са свега двије секунде заостатка освојио Никола Чађеновић из клуба „Road Runners Montenegro“ (37.53).

У женској конкуренцији прва кроз циљ прошла је црногорска атлетичарка Слађана Пејовић (АК Никшић), која је од 2017. године, славила свих пет пута, колико се ова трка и организује. Њено вријеме било је 39.31. Друго мјесто припало је Ради Миладиновић из Подгоричког маратона (43.44), док је треће мјесто припало чланици АК Никшић, Јелени Ивковић (44.04).

Такмичење је, поред домаћих тркача, окупило учеснике из Италије, Русије, Хрватске и Њемачке. Најмлађи учесник био је осмогодишњак, док најмлађа учесница има 11 година. Са друге стране, најстарија учесница има 65 година, а најстарији 74.