Crna Gora ubjedljiva protiv Gruzije

Crnogorski vaterpolisti pobjedom su završili glavni dio priprema za Evropsko prvenstvo koje za sedam  dana počinje u Hrvatskoj, pobjedivši večeras u Kotoru reprezentaciju Gruzije 15:8 (4:2, 5:2, 4:1, 2:3).

Već nakon prve četvrtine bilo je 4:2.  U drugom dijelu je zadržan visok ritam u oba smjera, pa je na semaforu rezultat bio 9:4 za Crnu Goru. U drugom poluvremenu  Crna Gora je povela sa 12:4, i bilo je jasno da  su izabranici Vladimira Gojkovića stekli prednost  za visoku pobjedu.

Strijelci  za Crnu Goru  su: Aleksa Ukropina četiri, Marko Mršić i Konstantin Averka po dva, Draško Brguljan, Vlado Popadić, Miroslav Perković, Stefan Vidović, Đuro Radović, Dušan Banićević, Vladan Spaić po jedan.

U redovima reprezentacije  Gruzije, najefikasniji su bili Novljanin Stefan Pješivac i Marko Jelača sa po dva gola.

Petar Tešanović i saigrači do subote poslije podne  će raditi u Kotoru. Novo okupljanje je prvog dana Nove godine i poslednja dva treninga su u ponedeljak veče  i u utorak na Škveru. U srijedu se putuje za Dubrovnik, gdje se od četvrtka igra Evropsko prvenstvo.

Podsjećanja radi, Crna Gora će na Evropskom prvenstvu, 4. januara, igrati u diviziji A, u grupi sa Francuskom, dva dana kasnije  sa  Španijom i 8. janura sa Hrvatskom.