Туризам

Бродари из Херцег Новог биљеже 40 одсто мање путника на почетку сезоне

Интересовање туриста за редовне бродске линије из Херцег Новог до излетишта Росе и Жањиц у односу на прошлу годину мање је за око 40%. Ипак, власници бродова надају се бољем пословању током јула и августа за када најављују и већи број линија.

Иако су још почетком маја уведене редовне бродске линије од Херцег Новог до излетишта Росе и Жањиц, интересовање путника је знатно мање него у истом периоду прошле године, истиче за РТХН власник флоте, Душан Сучевић.

Душан Сучевић, бродар

-Стартују неких 40% лошије него прошле године. То показују моји показатељи за мај и јун, које детаљно водим. Стигло је нешто Француза и Енглеза, док домаћи гости још нису дошли. Можда утицаја има и Европско првенство у фудбалу, а можда и комплетна тренутна ситуација, казао је Сучевић.

Нешто боља ситуација је код Радивоја Беговића, који одржава редовну поморску линију од Херцег Новог до Роса и назад.

Радивоје Беговић, бродар

-Овај период ми је везан са Росама. Тамошњих деведесетак попуњених апартмана и стални прилив гостију, међу којима је све више странаца, доносе стабилност коју сам Херцег Нови у овом моменту не би могао да нам пружи, казао је Беговић.

Између Херцег Новог и Роса Беговић сада саобраћа пет пута дневно, почевши од 6 сати и 20 минута. Већ од јула, путнике ће на овој линији превозити и до осам пута у току дана.

-Од почетка јула уводимо три нова поласка, чиме повећавамо укупан број линија на 7 до 8 дневно у оба правца. Први, уобичајени јутарњи полазак за раднике општине са Роса и грађане је у 06:20 сати. Сви остали дневни поласци са Роса су у: 08:30, 10:00, 13:00, 15:00, 17:30 и 19:00. Поласци из Херцег Новог за Росе су у 09:00, 11:00, 12:30, 13:30, 15:30, 17:50 и 19:20 часова, рекао је он.

Када је ријеч о Жањицама, другом омиљеном излетишту Новљана и туриста, бродови такође саобраћају свакодневно. У понуди је и обилазак Бококоторског залива, са поласком из Игала у 9 сати и 30 минута, односно са градске луке Шквер у 9 часова и 40 минута.

-Почели смо сваког дана, иако нема пуно гостију. Како буде одмицала сезона тако ће ићи и више вожњи. Сада возимо у 10, у 12 и у 3 поподне и возимо по заливу. Прва станица је Госпа од Шкрпјела, па онда идемо до Котора, па у повратку свраћамо у Пераст и идемо назад. То возимо уторком, четвртком, суботом и недјељом, за сада. Надам се да ћемо тамо негдје од 10. јула почети сваки дан, казао је он.

Цијена повратне карте од Херцег Новог до Роса износи 10 еура, док је за вожњу у оба смјера до Жањица потребно издвојити 15 еура.

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button