Bokelj na Solilima bolji od Igala

U utakmici poslednjeg 36. kola Druge fudalske lige, Bokelj je na Solilima pobjedio Igalo 4:0. Ipak, i visoki rezultat u gostima Bokelju nije donio priželjkivano treće mjesto i kvalifikacije za Prvu ligu.

Strijelci su bili Neđeljko Kovinić u 15. i 40. minutu, odnosno Petar Sklender u 79. i Japanac Tatsuto Sensui u 83. minutu.

Najviše pažnje na današnjem susretu izazvala je prezentacija ekipe petlića “Igala” koji su minulog vikenda osvojili prvo mjesto na Međunarodnom festivalu fudbala “Montenego Kup Budva 2022” za 2009. godište i mlađe.

Izabranici Miloša Grbića su na startu turnira poraženi od ekipe Župa (Nikšić) 2:1, potom su u drugoj utakmici pobjedili Glasinac (BiH) 7:0, pa ekipu “Rad” (Beograd) 1:0.

U četvrfinalu je stigao trijumf nad domaćom “Budvom” 3:0. U polufinalu su pobijedili ekipu Campeone iz Beograda 3:1 i u finalu Kom (Podgorica) poslije izvođenja penala 4:2 (regularni dio 2:2). Za najboljeg igrača turnira za ovo godište izabran je Vuk Pavićević iako je dvije godine mlađi. Svi mališani dobili su ovacije publike.

Ostali rezulti poslednjeg 36. kola Druge Fudbalske lige: Arsenal-Grbalj 5:3, Mladost DG –Berane 3:1, Kom-Cetinje 3:1 i OFK Titograd-Jedinstvo 1:0.

Konačni plasman: Jedinstvo 78, Arsenal 73, Mladost 62, Bokelj i Kom po 61, Igalo 47, Berane 42, Grbalj 30, OFK Titograd 23 i Cetinje 21 bod.

U Prvu ligu direktno se plasiralo Jedinstvo iz Bijelog Polja, dok Arsenal i Mladost igraju baraž za veći rang, a Cetinje i OFK Titograd napuštaju Drugu ligu.