„Ajkule“ pobijedile Francuze, u polufinalu sa Italijom

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore plasirala se u polufinale evropskih kvalifikacija za Svjetsku ligu. Crnogorski vaterpolisti pobijedili su danas u Podgorici, u četvrtfinalnom meču, selekciju Francuske 11:10 (2:4, 3:1, 4:2 i 3:2).

Prva četvrtina pripala je Francuzima, iako je početak bio u znaku Petkovića i sagrača koji su vodili 1:0 i 2:1. Uslijedila je serija promašaja izabranika Vladimira Gojkovića iz dobrih pozicija, što su iskoristili gosti i poveli 4:2. Početkom druge četvrtine selekcija Fracuske povela je 5:2, a do odlaska na veliki odmor razigrali su se Aleksa Ukropina i Miroslav Perković za 5:5.

U trećoj četvrtini Francuska je povela 6:5, ali je domaćin došao do vođstva 7:6. Sjajni Petar Tešanović je odbranio u situaciji kada je Crna Gora imala dva igrača manje. Marzuki je bio precizan za 7:7, a Bogdan Đurđić realizovao peterac za 8:7. Na tri sekunde prije kraja treće četvrtine, Marko Mršić je pogodio za 9:7.

Izabranici selektora Vladimira Gojkovića dva puta su u posljednjoj četvrtini imali prednost od tri gola, (10:8 i 11:8). Francuska je imala deset sekundi za posljednji napad, ali je odlični golman Petar Tešanović spriječio izjednačenje.

Golove za Crnu Goru postigli su: Marko Petković tri, Aleksa Ukropina dva, Vladan Spaić, Miroslav Perković, Marko Mršić, Vlado Popadić, Bogdan Đurđić, Uroš Čučković po gol.

Golove za Francusku su dali: Mehdi Marzuki šest, Ugo Kruzija dva, Roman i Tomas Verno po jedan.

Crna Gora će u polufinalu, sutra u 19 sati igrati sa Italijom, koja je na otvaranju turnira savladala Hrvatsku 8:6.