ŽOK Herceg Novi slavio u gradskom derbiju

Odbojkašicama ŽOK Herceg Novi sinoć je pripao prvi gradski derbi u duelu sa Albatrosom, maksimalnim rezultatom 3:0 (25:18, 25:23, 25:22). Silno pojačani novajlija u ligi opravdao je ulogu favorita. Meč je odigran u okviru 4. kola EPCG Super lige.

Djevojke Branke Obradović odigrale su takođe dobru utakmicu, ali nisu mogle doći do pobjede. Herceg Novi je u većem dijelu utakmice imao prednost. Samo jednom, u finišu trećeg seta Albatros je imao prednost od jednog poena 22:21, ali igračice Hereg Novog su mirnoćom stigle do pobjede, ne dozvolivši rivalu da osvoji set i vrati utakmicu u neizvjesnost.

U gradskom derbiju pred skoro hiljadu gledalaca Herceg Novi je do trijumfa vodila kapiten Tanja Bokan sa 23 poena, od kojih je dva realizovala kod rezultata 23:23 u drugom setu i time trasirala put svom timu za četvrtu pobjedu u prvenstvu. Uz Bokan istakla se Jelena Stanimirović, koja je imala učinak od 9 poena, Diana Balai upisala je 8, Daria Kabonenko 7, Anastasija Bekhtereva 3, Tijana Tvrdišić i Lea Boban po 2. Ekipa Albatros imala je 19 grešaka.

Albatros je igrao na krilima kapitena Anđele Kukobat sa 14 i Aleksandre Šćekić sa 13 poena. Učinak Marije Batinić i Milice Vuletić bio je identičan po 6, Olga Pavisasuk 3, Ana Popović 2 i Teodora Janjušević 1 poen. Ekipa Herceg Novog imala je 21 grešku.

I ovaj derbi je pokazao da su, s obzirom na kvalitet, pulenke Milorada Krunića apsolutne favoritkinje za sve trofeje na domaćoj sceni.

U petom kolu Herceg Novi kući igra sa Mediteranom iz Budve, dok Albatros u derbiju kola gostuje aktuelnom šampionu ekipi Galeb.