VATERPOLO: USPJEŠAN START GOJKOVIĆEVIH PULENA

Na bazenu Tatsumi u Tokiju crnogorska vaterpolo reprezentacija uspješno je startovala na Olimpijskim igrama. U prvom kolu „B” grupe pobjedili su reprezentaciju Australije 15:10 (4:5, 2:2, 4:1, 5:2)

Izabranici selektora Vladimira Gojkovića sve su riješili u drugom poluvremenu. Australija, selektora Eelvis Fatovića, počela je odlično, povela 3:0 pa 4:1. U drugom dijelu prve četvrtine Draško Brguljan i saigrači su se konsolidovali i izjednačili rezultat na 4:4 golovima Brguljana, Ukropine, Matkovića i Čučkovića. Do kraja prve dionice svojim trećim golom Kambel je stavi do znanja da se Austalija ne predaje. U drugoj četvrtini Jounger donosi prednost od +2 ali je iskusni Ivović izborio a zatim i realizovao peterac.

U drugom poluvremenu izabranici Vladomira Gojkovića su očitali lekciju rivalu i potvrdili da su sa pravom bili favoriti u ovom susretu. Razigrao se Aleksa Ukropina, kao i Čučković i Marko Petković. Serijom 4:0 Crna Gora stiče prednost od 10:7. Goran Tomašević, čovjek sa naših prostora smanjuje na 10:8. U tom dijelu razigao se i golman Petar Tešanović (do kraja utakmice sakupio 10 odbrana), odličnom odbranom Crna Gora se pet puta brani sa igračem manje i usledila je prava igra kakvu želimo od izabranika Vladimira Gojkovića.

U poslednjih 8 minuta susreta Ukropina svojim četvrtim i kapiten Jadrana Marko Petković sa nova dva gola (jedan sa dva igrača više) povećavaju vođstvo,  a pogotke postižu i Matković i Čučković za prva tri boda za vaterpoliste Crne Gore na OI u Tokiju.

Pored bodova ohrabruje igra naših momaka. Reprezentacija Crne Gore čeka neugodnu Španiju koja u derbiju kola igra danas sa Srbijom. Naredna utakmica na programu je 27. jula u 4:30.