Ватерполо репрезентација Црне Горе (U 18) побиједила САД

У главном граду Аргентине Буенос Аиресу јуче је почело Свјетско првенство за омладинце до 18 година. Ватерполо репрезентативци Црне Горе, играчи рођени 2006. године и млађи у Јужној Америци у узбудљивом, равноправном и до задњих тренутака неизвјесном сусрету стартовали су побједом против САД 13:11 (5:2, 4:3, 2:4, 2:2).

Изабраници Миодрага Мировића су силовито почели премијерну утакмицу на мундијалу и повели 7:2. Још у два наврата имали су пет голова предности, да би се Американци серијом 5:1 вратили у меч и три минута прије краја треће четвртине пришли на гол разлике 10:9.

Финиш је био неизвјестан, а играч одлуке био је Срђан Јановић, који је постигао два посљедња гола за 12:10 и коначних 13:11, минут и 52 секунде до краја утакмице.

Јановић је са четири гола био најефикаснији играч у селекцији Црне Горе , три је постигао Тим Перов, два Драшко Самарџић, по један Страхиња Гојковић,Данило Ступар, Никола Петровић и Андрија Рогановић.

За САД шест погодака постигао је Бен Форер.

У дерби сусрету првог кола А групе Србија је побиједила Мађарску 13:12

У другом колу вечерас од 1 сат и 30 минута по нашем времену Црна Гора игра са репрезентацијом Мађарске, а сутра са Србијом.