ВАТЕРПОЛО: ФУРИОЗНИ НОВЉАНИ У НАСТАВКУ ПРВЕНСТВА

Без сумње, и поред изостанка играча због болести и повреда, бољи квалитет пресудио је вечерас у Игалу, у  заосталом сусрету II круга Првенста ЦГ у ватерполу између Јадрана и Будванске Ривијере. Домаћи су побједили 14:5 (5:0, 4:1, 3:1 2:3). Тријумф званичног шампиона није долазио у питање.

У првих 16 минута Петковић и саиграчи  постигли су девет голова, а примили само један, у 12. минуту. Ток игри давао је репрезентативац Ђуро Радовић који је погађао из свих позиција постигавши четири гола и давши вјетар у леђа млађим колегама. Два гола постигао је и његов презимењак Василије као и Јадранови странци Аверка и Мускет.  По један гол су постигли Обрадовић, Петковић , Банићевић и Бркић. На голу са тринаест одбрана, одличан је био Петар Тешановић, а у последњој четвртини замјенио га је Дарко Ђуровић.

У другом дијелу Будвани су успјели да консолидују редове и поправе мршав утисак са старта. Голове за Будванску ривјеру су постигли Митровић и Ковачевић по два и Вукмировић један погодак.

Раритет утакмице су три неискоришћена петерца, два од старане Јадрана и један од стране гостију.

Јадран сутра од 18 сати игра другу заосталу утакмици II круга . Од 18 сати ривал Петковићу и саиграчима у Будви је екипа Катаро која је домаћин на базену „Драган Трифуновић.“