VATERPOLO: FTC SLAVIO PROTIV JADRANA

Vaterpolisti Jadrana poraženi su i u trećoj utakmici drugog kvalifikacionog turnira Lige šampiona. Mađarski Ferencvaroš, jedan od favorita za osvajanje Lige šampiona, slavio je rezultatom 12:5, po četvrtinama 4:1, 2:2, 3:1, 3:1.

Domaćin je od samog početka krenuo sigurno i već u prvoj četvrtini imao tri gola prednosti. Novljani su u drugoj pružili otpor, ali su Mađari u drugom poluvremenu bili ubjedljivi u napadu i veoma čvrsti u odbrani.

Za Jadran su pogađali Danilo Radović 2 gola i po jedan Kanstantin Averka, Vasilije Radović i Džejk Muscat.

Tim Petra Radanovića večeras protiv njemačkog Hanovera igra najvažniji meč na trniru, za koji se i spremao pred odlazak u Mađarsku. Jadran na turniru nastupa bez četiri standardna prvotimca: Đura Radovića, Dušana Banićevića, Dimitrija Obradovića i Nikole Brkića.

Hanover, Jadran i Dinamo Tbilisi imaju po tri boda, čeka ih borba za četvrto mjesto u grupi (koje vodi na finalni turnir), pa bi trijumf protiv njemačke ekipe bio bitan korak ka F8.

Jadran je na prvom turniru savladao Hanover i to mu je do sada jedini trijumf.