ВАТЕРПОЛО: ФТЦ СЛАВИО ПРОТИВ ЈАДРАНА

Вaтерполисти Јадрана поражени су и у трећој утакмици другог квалификационог турнира Лиге шампиона. Мађарски Ференцварош, јeдан од фаворита за освајање Лиге шампиона, славио је резултатом 12:5, по четвртинама 4:1, 2:2, 3:1, 3:1.

Домаћин је од самог почетка кренуо сигурно и већ у првој четвртини имао три гола предности. Новљани су у другој пружили отпор, али су Мађари у другом полувремену били убједљиви у нападу и веома чврсти у одбрани.

За Јадран су погађали Данило Радовић 2 гола и по један Канстантин Аверка, Василије Радовић и Џејк Мусцат.

Тим Петра Радановића вечерас против њемачког Хановера игра најважнији меч на трниру, за који се и спремао пред одлазак у Мађарску. Јадран на турниру наступа без четири стандардна првотимца: Ђура Радовића, Душана Банићевића, Димитрија Обрадовића и Николе Бркића.

Хановер, Јадран и Динамо Тбилиси имају по три бода, чека их борба за четврто мјесто у групи (које води на финални турнир), па би тријумф против њемачке екипе био битан корак ка Ф8.

Јадран је на првом турниру савладао Хановер и то му је до сада једини тријумф.