Vaterpolisti Crne Gore za peto mjesto sa Grčkom

Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj ulazi u završnu fazu, reprezentacija Crne Gore je sinoć pobjedila Rumuniju 18:11 (4:3, 5:3, 4:2, 5:3) i opravdala ulogu favorita u borbi za peto mjesto gdje u utorak na poslednjem meču u Zagrebu očekuje reprezentaciju Grčke.

Crna Gora je loše počela utakmicu, Rumunija je povela sa 3:0, ali su posle osam minuta Tešanović i saigrači  imali gol prednosti. Na poluvremenu, Crna Gora je vodila sa 9:6, u trećoj četvrtini nije bilo iznenađenja, rezultat je rastao i taj dio utakmice je završen rezultatom 13:8. Zatim je u poslednjoj dionici viđeno još osam golova, u rumunskoj mreži pet, što je bilo dovoljno da crnogoroski vaterpolisti mirno stignu do pobjede.

Strijelci za Crnu Goru  su: Đuro Radović četiri, Miroslav Perković tri, Vlado Popadić, Stefan Vidović, Vasilije Radović, Dušan Matković, Kanstanin Averka po dva, Aljoša Mačić jedan. Kod Rumunije, najefikasniji su bili Vlad Georgesku sa tri, odnosno Andrei Pritoteša i Silvijan Kolodroski sa po dva gola

Ostali rezultati  takmičenja: Grčka-Srbija 12:10, Španija-Italija 7:4 i Hrvatska-Mađarska 11:8.

U utorak, poslednjeg dana takmičenja, za sedmo mjesto igraju  Srbija i Rumunija, za peto Crna Gora i Grčka, za treće mjesto i bronzu Italija i Mađarska i finale  Hrvatska-Španija. Pobjednik u finalu pored titule prvaka Evrope ima i vizu za Olimpijske igre u Parizu.