Vaterpolisti Crne Gore, poslije prvog poraza večeras igraju drugi meč sa ekipom SAD

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore, tokom naredne noći sastaće se sa ekipom SAD-a u drugoj utakmici, pošto su prvu utakmicu na pripema u Los Anđelesuizgubili o  selekcije SAD 16:11 (4:2, 3:3, 5:3, 4:3).

Izabranici Vladimira Gojkovića odlično su otvorili utakmicu poveli  sa 2:0 golovima  Dušana Matkovića. Domaća reprezentacija koja je igrala bez najboljeg igrača, Bena Haloka, igrača Pro Reka koji je sa svojom ekipom bio na završnom turniru Lige šampiona na Malti. Ni Gojković nije mogao da računa na Miroslava Perkovića u Novom Beogradu i Dušana Banićevića iz Šandua 04 koji zbog klupskih obaveza nijesu ni otputovali za Ameriku.

U utakmici Gojković nije mogao da računa i na povrijeđenog Vasilija Radovića, a utakmicu nije mogao da završi Đuro Radović zbog povrede. To su iskorstili igrači selektora Dejana Udovičića i u prvoj četvrtini preokrenuli rezultat  na 4:2.  U drugoj četvrtini potom pogotkom Oberta iz peterca domaći  povećavaju prednost. Đurđić je smanjio rezultat na 4:3 a do poluvremena  postignuta su po dva gola sa obje strane za rezultat 7:5.  U ovom dijelu utakmice Dejan  Lazović je odbranio peterac Čejsu Dodu, a do kraja treće dionice Amerikanci imaju ponovo četiri gola razlike (12:8)

Do kraja utakmice raspoloženi igrači domaće selekcije su održavali tu prednost da bi pred kraj utakmice Hanes Daube svojim  četvrtim  golom donio svojoj selekciji prednost od pet golova i krajnji rezultat  16:11 za trenutno spremniji  tim koji će da bude rival Tešanoviću i saigračima  u grupi na Olimpijskim igrama u Parizu, 3. avgusta. Strijelci za reprezentaciju  Crne Gore su: Popadić, Vidović , Matković, Mršić i Mačić po dva i Đurđić jedan gol.

„Bilo je dosta dobrih stvari, ali i primljenih golova. Možemo reći da smo zadovoljni, imali smo problema sa povredama. Vasilije Radović nije mogao da igra, takođe Đuru Radoviću se vratila povreda koju je dobio u utakmici hrvatskog prvenstva.

Idemo dalje, radimo dosta jako“, izjavio je selektor Crne Gore Vladimir Gojković posle utakmice

Drugi meč između SAD i Crne Gore  predviđen je za noć između petka i subote po našem vremenu u San Dijegu.